Sprintin seuranmestaruuspisteet jaettu

Yhteensä 16 eri-ikäistä Rastihaukkaa osallistui lauantaina 13.9. HS:n järjestämiin AM-sprinttikisoihin Vuosaaren Meri-Rastilassa. Samassa kisassa jaettiin myös aikuisten seuranmestaruusipisteistä sarjoittain kilometriaikojen perusteella seuraavasti.

Naisten  nopein oli D40 sarjan Outi Huhdankoski 2,9 km radalla ajalla 17:31 eli 6:02/km, Outi nappasi samalla hienosti AM-pronssia! Outi on myös selkeästi naisten sarjan kokonaiskilpailun kärjessä 40 pisteellä.

Miesten sarjan nopein oli H40-sarjan Timo Mouhu 3,15km radalla ajalla 15:03 eli 4:48/km, myös Timo sai   AM-pronssia!  Miesten sarjan kärjessä on tällä hetkellä Antero Aunesluoma 35 pisteellä, mutta Timo on vain pisteen päässä toisena.

Lady-sarjan nopein oli D55-sarjan Hanna Vehkamäki 2,73km radalla ajalla 23:03 eli 8:27/km, mutta kokonaiskilpailun kärjessä jatkaa Marjo Tuomola 30 pisteellä. Master-sarjan nopein oli H75-sarjan Veikko Saaristo 2,42km radalla ajalla 20:01 eli 8:16/km, ja Veikko jatkaa myös kokonaiskisan kärjessä komealla 38 pisteen saldolla.

Seuraavaksi kisataan yösuunnistuksessa niinikään AM-kisoissa perjantaina 26.9., muistakaa ilmoittautua Irman kautta viimeistään 21.9.!

 

Jaa tämä:

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *