Maastojuoksukisa ja muita ajankohtaisia valmennusasioita

Rastihaukkojen seuranmestaruuskisat jatkuvat torstaina 24.8.  maastojuoksulla. Kokoontuminen klo 18 mennessä Ladun majalla. Sarjat ja matkat seuraavasti:
  • Nais-, Mieshaukka, H/D18, H/D20: 5 km
  • Lady-, Masterhaukka, H/D14, H/D16: 3 km
  • H/D10, H/D12: 1,8 km
  • H/D6, H/D8: noin 1 km
  • H/D2, H/D4: noin 400 m

Ensin päästetään pienimmät juoksemaan mahdollisien saattajien kanssa ja sitten vanhempien sarjojen yhteislähtö.

Keskiviikkona 13.9. käydään yösuunnistuksen seuranmestaruuskisa Kisakallion maastoissa Hiidenkiertäjien AM-kisoissa, ilmoittautumiset Irman kautta 6.9. mennessä ja lisätietoja Hiidenkiertäjien sivuilta https://www.hiidenkiertajat.fi/kilpailut/am-yo-2023/

Lauantaina 16.9. on viimeisenä lajina pyöräsuunnistus Ahvenistolla SM-keskimatkalla, ilmoittautumiset Irman kautta 7.9. mennessä. Tarkempia tietoja Hämeenlinnan suunnistajien sivuilla https://hameenlinnansuunnistajat.fi/sm-pyorasuunnistus-ahvenistolla-2023/sm-pyorasuunnistus-2023/

Tiedoksi, myös että järjestämme syys/talvileirin Eerikkilässä 1.-3.12. jonne ovat tervetulleita kaikenikäiset ja kokoiset Rastihaukat. Ohjelma on vielä suunnittelussa mutta tarjolla on erilaista liikuntaa sekä ulkona että varsinkin sisällä ja tietysti saunomista yms. yhteistä ajanviettoa. Tästä tulee hieman myöhemmin lisätietoja ja ilmoittautuminen aukeaa 20 ensimmäiselle.

Jaa tämä: